یکی از مهم ترین ابزارهای افزایش تعامل در اینستاگرام، استوری است که در آپدیت جدید، بدون ارسال پیام در دایرکت می توان محتواهای مورد علاقه تان را لایک کنید.در این مطلب از فالوگرام، این ویژگی جدید را بررسی کرده و نحوه استفاده از آن را آموزش خواهیم داد.

اینستاگرام امکان لایک کردن استوری اینستاگرام را ایجاد کرد

تا چندی پیش، برای نشان دادن علاقه خود به یک محتوا باید پیامی را در دایرکت ارسال می کردید؛ اما در آپدیت جدید اینستاگرام می توان با استفاده از ویژگی لایک استوری، صاحب پیج را از مورد پسند واقع شدن استوری آگاه کنید.
استوری یکی از مهم ترین بخش های اینستاگرام برای افزایش تعامل پیج است که می توان با کمک محتواهای آن، کاربران را به فعالیت در پیج تشویق کرد.
از آنجایی که ارتباط گرفتن کاربر با محتوا از مهم ترین شاخصه های یک پی موفق است و اینستاگرام نیز علاقه کاربران را ملاک قرار داده، باید برای محتواهای استوری از قبل برنامه ای ریخته باشید تا بالاترین میزان مشارکت را از طرف کاربران دریافت کنید.
تا قبل از آخرین آپدیت های اینستاگرام، میزان تعامل کاربران از طریق پیام های دایرکت قابل مشاهده بود و می توانستید با شمارش تعداد دایرکت ها از علاقه کاربران به استوری ها مطلع شوید؛ اما با پیدایش ویژگی لایک استوری، امکان شمارش بازخوردها از بین رفت و دیگر شلوغی دایرکت ها به دلیل بازخورد کاربران را مشاهده نخواهید کرد.
مدیر عامل اینستاگرام، آدام موسری با انتشار ویدئویی ای قابلیت جدید را به کاربران این اپلیکیشن معرفی کرد.او همچنین در ویدئوی خود خطاب کاربران گف: با آپدیت اینستاگرام خود، یک قلب در بین علامت هواپیمای کاغذی و ارسال پیام مشاهده خواهید کرد که با ضربه زدن بر روی آن، یک لایک برای صاحب پیج ارسال خواهد شد که آن را در قسمت برگه بیننده می توان مشاهده کرد و دیگر خبری از ازدحام پیام ها در دایرکت نخواهد بود.
این قابلیت بیش از دو سال است که به طور مخفی آزمایش شده تا از تاثیر آن بر روی نرخ تعامل پیج و آمارهای مهم آن مطمئن شوند.
این ویژگی را می توان یک سیگنال جدید برای اولویت بندی استوری های اینستاگرام در خصوص نشان دادن آنها در قسمت فید کاربران دانست.
نمی توان از تاثیر استوری ها بر دیده شدن پیج در قسمت اکسپلور غافل شد؛ چرا که این بخش به تنهایی می تواند نقش پررنگی در ترغیب کردن کاربران به فعالیت در پیج ایفا کند.
همچنین با درج هشتگ های مرتبط با محتوای استوری می توانید بازدید این قسمت را نیز افزایش داده و اگر محتوا مورد پسند بود، لایک های آن را دریافت نمایید.

برای استفاده از این ویژگی جدید، باید مراحل زیر را به طور کامل انجام دهید:
۱- ابتدا اینستاگرام خود را آپدیت نمایید.
در سیستم عامل های اندروید با مراجعه به گوگل استور و در سیستم عامل ios با جستجوی اینستاگرام در اپ استور می توانید این برنامه را به آخرین نسخه منتشر شده به طورقانونی آپدیت کنید.
۲-استوری یک اکانت را به انتخاب خود باز نمایید
۳-اگر در نوار پایین استوری آیکونی به شکل قلب در بین آیکون هواپیمای کاغذی و کادر ارسال پیام مشاهده کردید، به این معنا است که این قابلیت برای شما فعال شده است.
۴- با ضربه زدن بر روی آن، قلب قرمزرنگ می شود
5- پس از ضربه بر روی آیکون، پیغامی مبنی بر لایک شدن استوری برای پیج مورد نظر در قسمت activity ظاهر می شود که پی از 24 ساعت، با حذف شدن پست، این پیغام ها نیز به طور خودکار پاک خواهند شد.

سخن پایانی
در این مطلب درباره جدیدترین قابلیت اینستاگرام یعنی لایک کردن استوری صحبت کرده و مراحل انجام آن را نیز بیان کردیم. می توانید با مراجعه به فالوگرام خرید لایک  استوری اینستاگرام را انجام دهید.